Jazda na rowerze to sport uprawiany na świeżym powietrzu, dlatego każdy kolarz, wybierając się na rower powinien być przygotowany na deszczową i słoneczną pogodę. Elementy stroju rowerzysty muszą być dopasowane do panującej pogody, tak aby cyklista na rowerze czuł się swobodnie i komfortowo. Poza odpowiednią koszulką, spodniami i ewentualną kurtką, należy również pamiętać o dodatkowych akcesoriach, które uchronią nas przed wiatrem czy słońcem. 

Zbyt długie przebywanie na słońcu jest bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, dlatego wybierając się na dłuższą wycieczkę rowerową w upalny dzień, należy zadbać o odpowiednie nakrycie głowy. Wygodnym rozwiązaniem są bandany rowerowe, które chronią naszą głowę przez gorącymi promieniami słońca. Bandana może być założona samodzielnie lub pod kaskiem. Materiał, z którego została wykonana, jest przyjemny w dotyku, przez co może stanowić izolację przed twardym surowcem, z którego wykonany jest kask. Bandany są wygodne, ponieważ są wiązane z tyłu głowy, dzięki czemu dopasują się do każdego rozmiaru i kształtu czaszki. Wiązanie sprawia, że nie będą one spadać podczas jazdy. Założenie bandany może uchronić nas przed negatywnymi skutkami zbyt długiego przebywania na słońcu. 

Dlaczego warto założyć bandanę rowerową?

Zbyt długie przebywanie na słońcu może grozić nam udarem, dlatego warto chronić głowę w upalne dni. Bandany wykonane są z lekkiego, przewiewnego materiału, który jest przyjemny w dotyku dla naszej skóry. Szeroki wybór kolorów i kształtów bandan sprawia, że na pewno każdy znajdzie spośród nich coś dla siebie i dopasuje do pozostałej części stroju. Jaskrawe, kolorowe bandany mogą być tą częścią ubioru, dzięki której staniemy się bardziej widoczni na drodze. Jest to niezwykle istotne, kiedy jeździmy po zmroku i widoczność na drogach jest znacznie gorsza. Przed skutkami wypadku może też ochronić nas kask na głowie, pod który warto założyć bandanę, ponieważ jest ona znacznie przyjemniejsza dla naszej skóry niż twardy kask.