Spodenki są synonimem wypoczynku i pięknej pogody. Wiele osób zakłada je już przy pierwszych nieśmiałych przebłyskach wiosny. Idealnie sprawdzą się w czasie upałów. Są bardzo wygodne i przewiewne. Do czego pasują krótkie spodenki? Do jakiego stylu będą najlepsze?

Kto powinien nosić spodenki?

Krótkie spodenki mogą nosić zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ten rodzaj ubrania nie sprawdzi się na biznesowych spotkaniach. Możesz je założyć do pracy, jeśli nie obowiązuje w niej sztywny dress code. W sklepach można znaleźć bardzo dużo fasonów spodenek, które świetnie sprawdzą się w modzie męskiej. Jest to idealne ubranie zwłaszcza na upalne letnie dni, gdy chcesz mieć wygodny, a zarazem modny strój.

Spodenki są bardzo komfortowym ubraniem, które w połączeniu z odpowiednimi dodatkami tworzą bardzo udaną stylówkę. Niemniej ten rodzaj ubrania jest niebezpieczny ze względu na krój i długość, które zawsze należy dobrać do sylwetki. Najbezpieczniejsze są spodenki o długości do kolana, dzięki temu możesz je założyć do każdej stylizacji zarówno do pracy, jak i na spotkanie ze znajomymi. Zarówno modele z szerokimi, jak i obcisłymi nogawkami będą świetnie prezentowały się na mężczyznach i kobietach. Nieco krótsze modele (do połowy uda) najczęściej występują tylko w wersji damskiej. Takie modele można nosić np. w góry, czy na spotkanie z przyjaciółkami. Jeśli chcesz założyć je do pracy, to zestaw je z długą oversizową marynarką.

Jak dobrać długość spodenek?

Spodenki są bardzo pojemną kategorią ubrań, a tym samym bardzo niebezpieczną, ponieważ nie każdy model jest dla wszystkich. Jeśli preferujesz elegancki styl, to wybierz szerokie spodenki o długości do kolana. Świetnie współgrają z elegancką koszulą i marynarką. Ten krój spodni pasuje do prawie każdej sylwetki. Jeśli masz szczupłe nogi, to wybierz krótkie spodenki, które możesz zestawić z długą marynarką lub kardiganem.

Spodenki, z czym najlepiej zestawić?

Możliwości stylizacji ze spodenkami jest bardzo wiele. Ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia. Najpopularniejszymi zestawieniami są:

  • spodenki i T-shirt – ten ponadczasowy zestaw świetnie sprawdzi się, np. na wyjście na plażę lub w góry. Bardzo modne jest połączenie oversizowy T-shirt  i sportowych spodenek;
  • spodenki i koszula – ten modny casualowy zestaw idealnie sprawdzi się na letnie wieczorne spotkania towarzyskie;
  • spodenki i koszulka polo – zestaw idealny nie tylko do gry w tenisa, lecz również na codzienne wyjście, np. na miasto;
  • spodenki i oversizowa marynarka – to modne połączenie pasuje praktycznie dla każdej kobiety.